Jsem Web (UX) architekt a SEO konzultant

Odstranění vlastní domény ze zdrojů odkazů v GA

Zde je návod na opravu, pokud v přehledech Google Analytics vidíte ve zdrojích návštěvnosti vlastní doménu. Obvykle je zdroj odkazů varianty domény s www nebo jen http://.  Při zakládání Analytics účtu a Služby má být automaticky nastaveno, že doména sama sebe nemá považovat za zdroj návštěvnosti. Pokud z nějakého důvodu se toto nastavení neprovede, poté chybně uvidíte svůj vlastní web jako zdroj návštěv.

Obvykle se jako zdroj zobrazuje vlastní web bez subdomény www. Je to dáno takzvaným „přesměrováním„. Pokud návštěvník otevírá variantu stránek například http://seopc.cz/blog/, je automaticky serverem ihned  přesměrován na variantu -> htttp://www.seopc.cz/blog/, kde již je nasazen kód Analytics.

Google Analytics na stránce htttp://www.seopc.cz/blog/ vyhodnotí, že návštěvník přichází z cizího webu (http://seopc.cz/blog/) a tento web označí jako zdroj návštěvnosti.

Přesměrování také způsobuje, že nevidíte skutečný zdroj návštěvnosti.

Zde je ukázka jak vypadá zdroj návštěvnosti z domény „http://seopc.cz“.

seopc v přehledech GA

Řešení je jednoduché pokud používáte verzi Universal Analytics, tj. s měřicím kódem ve verzi analytics.js.

1. Po přihlášení v části Správce, otevřete „Služba“ a nastavení „Údaje o měření“.

2. Vyberte „Seznam vyloučených odkazujících stránek„.

údaje o měření

3. Zadejte svou doménu a uložte. V ukázce je požita doména seopc.cz .

Seznam vyloučených odkazujících stránek

Odkazující stránky (domény) můžete tímto vyloučit z odkazované návštěvnosti. Uživatelé přicházející na váš web z jakékoli z těchto domén nebudou v přehledech počítáni jako odkazovaná návštěvnost.

Přidej komentářMenu